Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antropologové zjistili, že břišní tanec se praktikoval v dávných kulturách Afriky, Indie a blízkého východu.


Většina zdrojů se shoduje, že se původně jednalo o tanec rodiček. Tančily jej ženy kmenů z oblasti střední Afriky a měl usnadňovat porod.Když měla žena otěhotnět, odcházela na posvátná místa. Tam, obvykle při úplňku či novu, tančila tance, které její tělo i duši připravovaly pro početí nového života. Na mnoha místech se s tímto rituálem setkáváme dodnes.

 

 

Další významnou roli tento tanec sehrával o devět měsíců později, kdy se ženy sešly v domě rodičky, nebo ve velkém stanu a společně s ní dítě doslova "vytančily".

Určité prvky orientálního tance, uvolňují a prokrvují celou oblast pánve a nohou a tím pomáhají od bolestivých stahů první doby porodní. Zároveň tak dítěti pozvolna a přirozeně pomohou sestoupit dolů.


Úkolem žen, jež se při porodu scházely, bylo prostřednictvím tance vytvořit ženskou energii, kterou dodávaly rodičce. S její pomocí snímaly bolest, již při porodu pociťovala

 

 

 

Balet je forma scénického tance, která využívá choreografii. Balet může být samostatné dílo, nebo může být součástí opery.V orientálním tanci  pouzíváme náznakybalety v bolywoodském tanci:)